Telefonní poradce
234 495 499
po-pá: 09.00-18.00
Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty

Výhodná zimní dovolená ve státě USA

V USA zažijí začátečníky i profíci během zimní dovolené čistou radost ze sněhu. V nejzasněženějších regionech USA vznikla lyžařská střediska, která nabízejí jak snowboardistům, tak i lyžařům strmé sjezdovky, champagne-powder, lesní sjezdy a zasněžené svahy. Od promi mekky až po rustikální horskou vesnici najde si tady každý něco, čím udělá ze zimní dovolené něco speciálního.

Regiony USA

Colorado

Colorado

Největší a nejznámější lyžařská střediska Severní Ameriky se nacházejí v Coloradu. Mondénní střediska jako je Vail, Beaver Creek nebo prominentní Aspen skýtají prvotřídní sjezdovky a mají mnoho fanoušků. Lyžování v nadmořské výšce 4 000 m - v Coloradu žádný problém! 300 slunečných dnů za rok a průměrná výška sněhu o 8,5 m zaručují perfektní podmínky pro zimní sporty. Lyžařská střediska jsou navíc velká a mohou se pochlubit rychlými vleky, čekat tu tedy nikdo dlouho nebude a mačkanice na sjezdovkách tu také neexistují.

Utah

Utah

Utah leží na středozápadě USA a je známý svým suchým prašanem, tzv. "greatest snow on earth". Tady napadne skoro dvakrát tolik sněhu než v mnoha jiných lyžařských střediscích USA - sen pro milovníky lyžování v hlubokém sněhu! K tomu je tu výběr lyžařských středisek opravdu rozmanitý. Z hlavního města Salt Lake City, kde se v roce 2002 konaly zimní olympijské hry, je to jen kousek do Park City, největšího vzájemně propojeného lyžařského střediska USA. Navíc Vás tu čeká mimo jiné exkluzivní lyžařský zážitek v Deer Valley, ráj hlubokého sněhu v Alta a se Snowbird jedno z nejnáročnějších lyžařských středisek světa.

Lyžařská střediska USA

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
250 km 2 080 - 3 049 m
234 km 2 457 - 3 433 m
143 km 2 743 - 3 676 m