Rodinná dovolená - s dětmi na hory!

Každý rok nový nezapomenutelný zážitek: zimní dovolená s dětmi. Ať už to bude lyžování, zimní turistika nebo sáňkování - hory mají v zimě své speciální kouzlo a přitahují malé i velké. Každý, kdo vezme na zimní dovolenou děti, určitě nezapomene na ty jiskřičky v očích, které jim takto strávený čas na obličeji vykouzlí.

Rodinná dovolená - s dětmi na hory!
Rodinná dovolená - s dětmi na hory!

Lyžařská dovolená rodina Rakousko

Rakousko je rájem pro lyžařskou dovolenou s celou rodinou. Díky širokým, mírným sjezdovkám a prvotřídním lyžařským školám ve střediscích, jako jsou Serfaus-Fiss-Ladis a Saalbach-Hinterglemm, je ideální pro začátečníky a děti. Pohodlí zajišťuje ubytování vhodné pro rodiny s dětskými hernami, bazény a hlídáním dětí. Malebné rakouské horské vesničky nabízejí také četné aktivity mimo sjezdovky, ideální pro rodinná dobrodružství.

Všechny nabídky v Rakousku

Lyžařská dovolená rodina Francie

Francie nabízí rodinná lyžařská střediska s přímým přístupem na sjezdovky, například Les Menuires a La Plagne. Tato lyžařská střediska jsou ideální pro rodiny s různými sjezdovkami všech úrovní a živými dětskými kluby. Rodiny si mohou užívat pohodlí ubytování v blízkosti lyžařských škol a center aktivit. Francouzská lyžařská střediska nabízejí zábavu a pohodlí pro dokonalou rodinnou lyžařskou dovolenou.

Všechny nabídky ve Francii

Lyžařská dovolená rodina Švýcarsko

Švýcarsko láká návštěvníky na lyžařská střediska vhodná pro rodiny s dětmi a majestátní alpská panoramata. Lyžařská střediska jako Grindelwald a Arosa jsou ideální pro rodiny s mírnými sjezdovkami a lyžařskými školami pro děti. Ubytování vhodné pro rodiny nabízí pohodlí a často i další vybavení, jako jsou sáňkařské dráhy a kluziště. Švýcarsko spojuje prvotřídní lyžování s útulnou atmosférou, která je ideální pro rodinnou dovolenou.

Všechny nabídky ve Švýcarsku

Lyžařská dovolená rodina Itálie

Itálie je známá svými lyžařskými středisky vhodnými pro rodiny. Střediska jako Kronplatz a Alta Badia nabízejí sjezdovky a lyžařské školy vhodné pro děti, takže zábava je zaručena. Hotely a penziony přátelské k rodinám často nabízejí další služby, například hlídání dětí. Italská lyžařská střediska kombinují vynikající lyžařské podmínky s kulturními zážitky, což je ideální pro pestrou rodinnou dovolenou.

Všechny nabídky v Itálii

Lyžařská dovolená rodina Německo

V Německu najdou rodiny ideální podmínky pro nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou. Lyžařská střediska vhodná pro děti s lehkými až středně těžkými sjezdovkami zajišťují bezpečnost a zábavu. Ubytování vhodné pro rodiny nabízí speciální dětské programy a hlídání dětí, aby si rodiče i děti mohli užívat kouzlo zimy stejnou měrou. Od pohoří Harz až po Schwarzwald nabízí Německo širokou škálu možností pro perfektní rodinnou lyžařskou dovolenou.

Všechny nabídky v Německu

Lyžařská dovolená rodina Česká republika

Česká republika nabízí ideální podmínky pro rodinnou lyžařskou dovolenou, zejména v oblastech, jako jsou Krkonoše a Krušné hory. Díky sjezdovkám vhodným pro děti a vynikajícím lyžařským školám je ideální pro malé lyžařské začátečníky. Bezstarostný pobyt zajišťuje ubytování vhodné pro rodiny s dětskými hřišti a dalším vybavením. Česká lyžařská střediska nabízejí útulnou atmosféru a jsou cenově dostupnou volbou pro rodiny.

Všechny nabídky v České republice

Lyžařská dovolená rodina Polsko

Polsko nabízí rodinnou lyžařskou dovolenou v malebných horských oblastech, jako jsou Tatry a Beskydy. Lyžařská střediska vhodná pro rodiny nabízejí mírné sjezdovky a lyžařské školy pro děti. Mnohá lyžařská střediska nabízejí zábavu pro rodiny s dětmi a zařízení vhodná pro děti. Polská lyžařská střediska jsou ideální pro rodiny, které hledají cenově dostupnou a pohodlnou lyžařskou dovolenou.

Všechny nabídky v Polsku

Lyžařská dovolená rodina Andorra

Andorra je skvělou destinací pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit dovolenou na lyžích. Lyžařská střediska vhodná pro děti, jako jsou Grandvalira a Vallnord, se speciálními dětskými areály a lyžařskými školami, zaručují zábavu a úspěšné učení. Nabídku doplňují hotely vhodné pro rodiny s vybavením, jako jsou bazény a dětská hřiště. Andorra kombinuje vzrušující lyžování s pohodovými rodinnými dny v Pyrenejích.

Všechny nabídky v Andoře

Co je to nejlepší na zimní dovolené s rodinou?

Zimní dovolená s rodinou nabízí mnoho pěkného. Lyžování je jednou ze sportovních aktivit, u kterých je i navíc zábava! Většinou si člověk všimne až večer po návratu do ubytování, co všechno během dne zvládl. Právě v době, kdy digitální média hrají v našich životech čím dál tím větší roli, udělá člověku týden dovolené na lyžích s dětmi opravdu dobře! Po dlouhém dni na lyžích jsou jak děti tak rodiče většinou totálně vyčerpaní, ale za to šťastní. Takový výkon je pořádná vzpruha nejen pro fyzickou ale i psychickou kondici.Rodiče určitě také ocení kvalitní hlídání dětí ve většině lyžařských střediscích. Lyžařské školy jsou na rodinnou dovolenou perfektně připraveny a nabízí různorodé celodenní hlídání, při kterém se děti hrou naučí lyžovat. Výhoda pro dospělé: Rodiče tak mají příležitost si z části užít i dovolenou ve dvou a odpočinout si od každodenního rodinného shonu. Zimní dovolená s celou rodinou upevňuje rodinnou soudržnost a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky z dětství na čas s nejbližšími v bílých horách a kouzelné zimní krajině.

Jak najít správnou nabídku pro rodinu?

Samozřejmě by zimní dovolená s dětmi neměla být předražená. Skoro všechna ubytování nabízí proto slevy na děti. I samotné skipasy pro potomky jsou často levnější než skipasy pro dospělé. V některých lyžařských střediscích dostanete dokonce při koupi skipasu pro dospělé dětský skipas k tomu zdarma.Při výběru ubytování je třeba jako rodina dávat pozor na to, aby se nacházelo v blízkosti sjezdovek. Velmi vhodné jsou proto ty hotely, které vám díky své poloze umožní dovolenou s dětmi přímo na sjezdovce. Ušetříte si tak náročnou cestu autem nebo skibusem a budete rychleji na pokoji nebo v apartmánu, když budou mít děti hlad nebo budou promrzlé. Hotel nebo apartmán - které ubytování je pro rodiny vhodnější? Obě nabídky mají své výhody. V hotelu se nemusíte o nic starat a můžete si dovolenou jednoduše užívat bez vaření nebo umývání nádobí. V apartmánech zase oceníte soukromí a rodinnou atmosféru. Tady můžete také společně vařit a hrát si. K tomu jsou apartmány s vlastním stravováním cenově výhodnější.

Na co by rodiny při připravě zimní dovolené neměly zapomenout?

Při lyžování s dětmi a rodinou je třeba mít na paměti pár věcí. Děti si velmi rády hrají ve sněhu a hlavně na začátku i často padají, což může mít za následek totálně promočené oblečení na konci dne. Rodiče by tu proto měli myslet na to, aby dali oblečení přes noc vysušit nebo v ideálním případě přibalili náhradní. Děti by měly být dostatečně oblečené také do thermo prádla. Batoh na sjezdovce by neměl chybět, abyste byli připraveni na malý hlad nebo žízeň. Mít s sebou šátek na krk nebo suché ponožky se může také hodit. Takto nebude stát rodinné dovolené nic v cestě.