Lyžování s dětmi - zimní dovolená pro rodiny

Zimní dovolená je zábava pro malé i velké! Lyžování, sáňkování nebo zimní turistika – hory mají v zimě co nabídnout a zimní dovolená s rodinou vytváří nezapomenutelné okamžiky. Abyste mohli zažít přesně toto, SnowTrex nabízí velký výběr hotelů a ubytování pro rodiny s dětmi, které jsou přizpůsobeny speciálním potřebám rodin.

Lyžování s dětmi - zimní dovolená pro rodiny
Lyžování s dětmi - zimní dovolená pro rodiny

Lyžařská rodinná dovolená Rakousko

Rakousko je rájem pro lyžařskou dovolenou s celou rodinou. Díky širokým, mírným sjezdovkám a prvotřídním lyžařským školám ve střediscích jako Serfaus-Fiss-Ladis a Saalbach-Hinterglemm je ideální pro začátečníky a děti. Pohodlí zajišťuje ubytování vhodné pro rodiny s dětskými hernami, bazény a hlídáním dětí. Malebné rakouské horské vesničky nabízejí také četné aktivity mimo sjezdovky, ideální pro rodinná dobrodružství.

Všechny nabídky v Rakousku

Lyžařská rodinná dovolená Francie

Francie nabízí rodinná lyžařská střediska s přímým přístupem na sjezdovky, například Les Menuires a La Plagne. Tato lyžařská střediska jsou ideální pro rodiny, které zde najdou různé sjezdovky všech úrovní a živé dětské kluby. Rodiny si mohou užívat pohodlí ubytování v blízkosti lyžařských škol a center aktivit. Francouzská lyžařská střediska nabízejí zábavu a pohodlí pro dokonalou rodinnou lyžařskou dovolenou.

Všechny nabídky ve Francii

Lyžařská rodinná dovolená Itálie

Itálie je také známá mnoha lyžařskými středisky, která jsou vhodná pro rodiny s dětmi. V místech jako Gitschberg nebo Folgàrida, kde na vás čekají sjezdovky a lyžařské školy vhodné pro děti, najdete spoustu zábavy i mimo sjezdovky. Zdejší hotely a penziony vhodné pro rodiny navíc často nabízejí další služby, například hlídání dětí. Celkově lze říci, že italská lyžařská střediska kombinují vynikající lyžařské podmínky s kulturními zážitky, což je ideální pro pestrou lyžařskou dovolenou s dětmi.

Všechny nabídky v Itálii

Lyžařská rodinná dovolená Švýcarsko

Švýcarsko láká návštěvníky na lyžařská střediska vhodná pro rodiny s dětmi a majestátní alpská panoramata. Lyžařská střediska jako Grindelwald a Arosa jsou ideální pro rodiny s mírnými sjezdovkami a lyžařskými školami pro děti. Ubytování vhodné pro rodiny nabízí pohodlí a často i další vybavení, jako jsou sáňkařské dráhy a kluziště. Švýcarsko spojuje prvotřídní lyžování s útulnou atmosférou, která je ideální pro rodinnou dovolenou.

Všechny nabídky ve Švýcarsku

Lyžařská rodinná dovolená Německo

Pro rodiny s dětmi není v Německu těžké prožít nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou. Vždyť lyžařská střediska vhodná pro děti jak v nízkých pohořích tak v Alpách nabízejí mnoho snadných až středně obtížných sjezdovek, které zajišťují pocit bezpečí a zábavy pro malé i velké. V lyžařských střediscích jako Winterberg nebo Garmisch-Partenkirchen mají hotely přátelské k rodinám často připraveny speciální dětské programy nebo zařízení péče o děti, aby si rodiče i děti mohli kouzlo zimy užívat stejnou měrou. Od pohoří Harz až po Schwarzwald nabízí Německo širokou škálu možností pro perfektní rodinnou dovolenou na lyžích.

Všechny nabídky v Německu

Lyžařská rodinná dovolená Andorra

Andorra je skvělou destinací pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit dovolenou na lyžích. Lyžařská střediska vhodná pro děti jako Grandvalira a Vallnord se speciálními dětskými areály a lyžařskými školami zaručují zábavu a úspěšné učení. Nabídku doplňují hotely vhodné pro rodiny s vybavením, jako jsou bazény a dětská hřiště. Andorra kombinuje vzrušující lyžování s pohodovými rodinnými dny v Pyrenejích.

Všechny nabídky v Andoře

Příprava na lyžařskou dovolenou s dětmi

  • Lyžařské vybavení: Ujistěte se, že každý člen rodiny má vhodné lyžařské vybavení (včetně helmy a lyžařských brýlí). U mnoha nabídek SnowTrex si můžete v případě potřeby půjčit vybavení (lyže a lyžařské boty).
  • Vhodné oblečení: Přibalte si několik vrstev nepromokavého oblečení, termoprádlo, rukavice a čepice, které vás ochrání před chladem a vlhkem. Vezměte si s sebou náhradní oblečení a po celodenním lyžování mokré oblečení, například sněhové kombinézy, usušte rovnou přes noc.
  • Objednávka lyžařských kurzů: Abyste měli jistotu, že vaše děti budou mít volné místo ve vhodné lyžařské škole nebo lyžařském kurzu, měli byste si je rezervovat ještě před příjezdem.
  • Seznam balení: Vytvořte si komplexní seznam věcí na lyžařskou dovolenou, abyste na nic nezapomněli. Podrobný kontrolní seznam pro zimní dovolenou pro rodiny najdete na webových stránkách SnowTrex.

Tipy pro rodinnou dovolenou na lyžích

  • Lyžařský středisko vhodné pro rodiny s dětmi: Vyberte si rodinné lyžařské středisko s různými stupni obtížnosti, dobrým výběrem lyžařských škol a zajímavými aktivitami mimo sjezdovky, které uspokojí potřeby všech členů rodiny.
  • Rodinné ubytování: Vyberte si rodinný hotel, rekreační byt nebo chalet, které jsou speciálně navrženy pro rodiny s dětmi. Mnoho rodinných hotelů nabízí speciální slevy pro děti a zařízení jako pokoje vhodné pro děti a dětské koutky.
  • Hlídání dětí a zábava: Ujistěte se, zda ubytování nabízí hlídání dětí a zábavní programy pro nejmenší, případně kde v okolí je můžete najít, abyste si jako rodiče mohli v případě potřeby udělat čas pro sebe.
  • Ubytování v blízkosti sjezdovky: Ubytování přímo na sjezdovce nebo v bezprostřední blízkosti vleků umožňuje rodinám s dětmi cestovat na krátké vzdálenosti a vracet se do ubytování na přestávky nebo na jídlo.
  • Lékařská péče: Ujistěte se, že zdravotnická zařízení v lyžařském středisku jsou v případě nouze snadno dostupná.
  • Pravidla a bezpečnost v lyžařském středisku: Dodržujte místní pravidla (např. povinné helmy pro děti) a dbejte na svou bezpečnost při lyžování.

FAQ

Kde je možné strávit levnou lyžařskou dovolenou s dětmi?

Levná zimní dovolená s dětmi je často možná v menších lyžařských střediscích v zemích jako Německo, Česká republika nebo Polsko. Tato lyžařská střediska často nabízejí ubytování a skipasy za přijatelné ceny. Ale i ve velkých lyžařských destinacích jako Rakousko nebo Švýcarsko existují menší lyžařská střediska a zasvěcené tipy na lyžařskou dovolenou s dětmi, které nabízejí levnou alternativu ke známým velkým lyžařským střediskům.

Kolik stojí týdenní lyžařská dovolená s rodinou?

Cena týdenní lyžařské dovolené se výrazně liší v závislosti na lyžařském středisku, typu ubytování a ročním období. V průměru může čtyřčlenná rodina za týdenní lyžařskou dovolenou v Evropě zaplatit 38 000 až 76 000 Kč. Tato částka zahrnuje ubytování, skipasy, půjčovné lyží a místní stravování. Pamatujte však, že SnowTrex často nabízí akční nabídky jako sleva First-Minute nebo nabídky Last-Minute a také slevy pro děti.

Které ubytování je nejvhodnější pro lyžařskou dovolenou s rodinou?

Výběr ubytování pro rodinnou lyžařskou dovolenou závisí na potřebách rodiny. Hotely vhodné pro rodiny s dětmi často poskytují kromě stravování i další služby, například hlídání dětí, aby byl pobyt pohodlnější.

Naproti tomu prázdninové byty a chaty nabízejí více prostoru a flexibility díky možnosti vlastního stravování. Jsou tak ideální pro rodiny, které si chtějí samy organizovat svůj denní režim a stravování. Apartmány jsou také často levnější alternativou k hotelům pro větší rodiny a skupiny.

Která lyžařská střediska jsou vhodná pro začátečníky a děti?

Lyžařská střediska s širokými mírnými sjezdovkami a dobře organizovanými lyžařskými školami jsou ideální pro začátečníky a děti. Lyžařská střediska jako Serfaus-Fiss-Ladis v Rakousku nebo Valmorel s Grand Domaine ve Francii jsou známá svou vstřícností k rodinám se speciálními dětskými areály a hravými výukovými programy, které usnadňují začátky lyžování.

Jaké aktivity se nabízejí pro nelyžaře?

Pro nelyžaře nabízí mnoho rodinných lyžařských středisek alternativní aktivity, jako je sáňkování, zimní turistika a turistika na sněžnicích nebo bruslení. Střediska také často nabízejí kulturní akce, nákupní možnosti a kulinářské zážitky. Některé rodinné hotely mají také bazény nebo wellness zařízení.