Zimní dovolená se psem - lyžařské hotely a prázdninové apartmány vhodné pro psy

Kdo by to neznal: zasloužená dovolená přede dveřmi, všichni se těší, ale kam se psem? Chcete-li jej mít po svém boku i na dovolené, připravili jsme si pro Vás několik nabídek ubytování, kde můžete strávit příjemné dny i se svým čtyřnohým přítelem. Objednejte si naše hotely přátelské k pejskům, kde se Váš věrný doprovod bude cítit zajisté pohodlně a dokonce si tu užije spoustu zábavy, zatímco Vy budete na sjezdovce! Můžete se vydat na společné procházky a s radostí pozorovat, jak si Váš mazel užívá sněhu! S námi si zaručeně přijde na své každý člen rodiny!

Zimní dovolená se psem - lyžařské hotely a prázdninové apartmány vhodné pro psy
Zimní dovolená se psem - lyžařské hotely a prázdninové apartmány vhodné pro psy

Ubytování přátelské k pejskům

Majitelé psů musí být při výběru ubytování trochu konkrétnější než cestující bez domácích zvířat. Jasné je, že u zimní dovolené se psem musí s příjezdem psa souhlasit i ubytování. Navíc by měli majitelé psů ověřit, jestli v ceně ubytování přátelského ke psům již pobyt psa zahrnut je nebo je třeba počítat s dalšími poplatky za psa. Často je v ceně zahrnuto čistě "ubytování" psa, ale už ne doplňkové služby jako krmivo. I toto byste si měli, pokud plánujete vzít psa do hor, s ubytováním vyjasnit. Další důležitá věc, ve které byste měli mít dopředu jasno: Může zůstat pes sám na pokoji přes den nebo je to zakázáno? Při plánování byste měli vzít v úvahu i možnost strávit dovolenou přímo u sjezdovky. Především pro rodiny s dětmi a psem jsou krátké vzdálenosti velikou výhodou.

Na co je třeba jako majitel psa myslet?

V případě cestování se psem je třeba mít s sebou i patřičné dokumenty. K nim patří především identifikační psí známka, kterou lze prokázat majitele psa. Toto označení má zpravidla podobu známky na obojku na krku nebo elektronického, implantovaného čipu. Dále nezapomeňte na povinný pas zvířete v zájmovém chovu, platný v rámci EU, ve kterém jsou zaneseny např. údaje o očkování psa. Tento doklad je k dostání za malý poplatek u zvěrolékaře. Vedle těchto dokumentů vyžadují některé země vedení na vodítku a náhubek. Pokud pojedete autem, nezapomeňte na dostatečné jištění v podobě psího pásu nebo přepravního boxu.

To pravé hlídání psa během zimní dovolené

Kdo cestuje na zimní dovolenou se svým psem a chce si užít také sjezdovky, měl by popřemýšlet, jak vyřeší hlídání psa během lyžařského zájezdu. Některým psům nevadí zůstat na pokoji o samotě. To je ale také dobré nejprve vyjasnit s ubytováním. Některá ubytování přátelská ke psům toto totiž nepovolují z bezpečnostních důvodů. Pokud nechcete vzít psa s sebou na svah, je tu alternativa v podobě hlídání psa. Zorganizovat jej můžete přes ubytování, je třeba ale počítat s určitými náklady. V ideálním případě - a určitě také nejlépe pro psa - vezmete čtyřnohého přítele s sebou. Pokud cestujete s větší skupinou, určitě se najde někdo, kdo právě nelyžuje a dá na něj rád pozor a nechá jej se vyřádit ve sněhu.

Zimní dovolená jako vrcholný zážitek pro psa

Právě, když jste na sjezdovce, je zimní dovolená pro Vás a Vašeho psa určitě vrcholných zážitkem. Kterému psovi by se nelíbilo se svým páničkem nebo paničkou užívat si sněhu napříč lesem? Užijte si přírody s Vašim milovaným čtyřnohým přítelem v pozadí s neskutečnými horskými výběžky při Vaší příští zimní dovolené! Naše hotely a apartmány přátelské ke psům, jedno jestli v Rakousku, Německu nebo Francii, už se Vás a Vašeho psího miláčka nemohou dočkat!