Lyžařská dovolená se psy - lyžařské hotely a apartmány vhodné pro psy

Užijte si nezapomenutelnou zimní dovolenou se svým čtyřnohým přítelem v nejlepších lyžařských střediscích v Evropě. Pokud chcete cestovat se zvířetem, na SnowTrex najdete velký výběr lyžařských hotelů a apartmánů, které zajistí, že se vy i váš pes budete v zimě skvěle bavit. Objevte tedy ubytování pro psy a lyžařská střediska, která jsou dokonale přizpůsobena potřebám majitelů psů.

Lyžařská dovolená se psy - lyžařské hotely a apartmány vhodné pro psy
Lyžařská dovolená se psy - lyžařské hotely a apartmány vhodné pro psy

Lyžařská dovolená se psem Rakousko

V Rakousku na vás a vašeho čtyřnohého přítele čeká řada lyžařských středisek, například v Zillertalu nebo Ötztalu, která jsou speciálně uzpůsobena potřebám majitelů psů. Kromě hotelů a prázdninových bytů vhodných pro psy jsou na mnoha místech k dispozici také turistické stezky pro psy, které se nacházejí přímo na prahu. Můžete se tak těšit na perfektně upravené sjezdovky a útulné penziony, které vždy rády přivítají dvounohé i čtyřnohé kamarády po dlouhém dni na sněhu.

Všechny nabídky v Rakousku

Lyžařská dovolená se psem Francie

Francouzská lyžařská střediska, jako je Saint Sorlin nebo Les Menuires, jsou známá nejen svými prvotřídními sjezdovkami, ale také četnými příležitostmi pro majitele psů a jejich čtyřnohé přátele, aby si společně užívali zimní říši divů. Příjemný pobyt zde zajišťují četná ubytování vhodná pro psy. Můžete si užívat zimní procházky na čerstvém alpském vzduchu a nechat se okouzlit krásou hor, zatímco váš pes je v bezpečí a šťastný po vašem boku.

Všechny nabídky ve Francii

Lyžařská dovolená se psem Itálie

V Itálii čeká na lyžařské turisty a jejich psy vřelá atmosféra. V lyžařských střediscích, jako je Livigno nebo Gitschberg, je mnoho lyžařských hotelů a rekreačních bytů, kde jsou domácí zvířata povolena. Kromě vynikajících sjezdovek se v těchto lyžařských střediscích nachází také mnoho bezpečných pěších tras, kde můžete společně se svým čtyřnohým přítelem prozkoumávat malebnou zasněženou krajinu. Můžete tak zažít italskou pohostinnost pro lidi i zvířata, díky níž bude vaše zimní dovolená nezapomenutelná.

Všechny nabídky v Itálii

Lyžařská dovolená se psem Švýcarsko

Švýcarsko je známé svou pohostinností, což platí i pro ubytování cestovatelů se psy. V lyžařských střediscích, jako jsou Interlaken a Davos-Klosters, jsou také speciální zimní turistické trasy, kde si můžete užít pohodové procházky se svým psem. Kromě toho mnoho středisek nabízí speciální služby, jako je hlídání psů, takže můžete bezstarostně zdolávat sjezdovky, zatímco o vašeho psa je dobře postaráno.

Všechny nabídky ve Švýcarsku

Lyžařská dovolená se psem Německo

I v Německu existuje řada možností pro lyžaře, kteří chtějí vzít svého psa s sebou na zimní výlety. Například ve známých lyžařských střediscích, jako je Garmisch-Partenkirchen, je k dispozici speciální ubytování, které je dokonale přizpůsobeno potřebám majitelů psů. Kromě turistických tras vhodných pro psy je v nabídce i řada dalších služeb, které vašemu psovi zimní dovolenou maximálně zpříjemní.

Všechny nabídky v Německu

Lyžařská dovolená se psem Andorra

Navzdory své malé rozloze nabízí Andorra skvělé možnosti pro pohodovou zimní dovolenou se psem. Vždyť lyžařské středisko Grandvalira, které se nachází přímo v srdci úchvatných Pyrenejí, je známé svou přívětivostí k rodinám a nabízí také výběr ubytování a služeb, které jsou speciálně přizpůsobeny návštěvníkům se psy.

Všechny nabídky v Andoře

Ubytování pro lyžařskou dovolenou se psem

  • Ubytování vhodné pro psy: Mnoho lyžařských hotelů, apartmánů a chaletů, které umožňují pobyt psů, nabízí další vybavení, jako jsou psí pelíšky, misky na krmení a pamlsky na uvítanou. Ubytování vhodné pro psy můžete na SnowTrex snadno najít pomocí filtru „Domácí zvířata možná“ v našem vyhledávání.
  • Poloha ubytování: Ujistěte se, že se nacházíte v blízkosti sjezdovek a turistických tras vhodných pro psy a že jsou v blízkosti dostupné služby, jako je hlídání psů nebo veterinární péče.
  • Ubytování v blízkosti sjezdovky: Ubytování přímo na sjezdovce je výhodné pro rodiny s dětmi i pro majitele psů, kteří chtějí mít kvůli krátkým vzdálenostem své čtyřnohé kamarády občas na očích.

Aktivity se psem na zimní dovolené

  • Společné zimní procházky: V mnoha lyžařských střediscích jsou pro procházky se psem vyhrazeny speciální zimní turistické trasy, kde si můžete bezpečně a v klidu užívat zasněženou krajinu.
  • Trénink a hry ve sněhu: Některá lyžařská střediska nabízejí kromě tradičních aktivit také psí školy a sněhová hřiště, kde může váš pes trénovat a vypouštět páru pod odborným dohledem.
  • Běh na lyžích se psem: V mnoha lyžařských střediscích jako Seefeld jsou trasy, které jsou speciálně přístupné pro milovníky běžeckého lyžování se psy. Ujistěte se, že je váš pes po celou dobu cesty bezpečně připoután a má dostatečnou výdrž a zdatnost pro tuto činnost.
  • Společná relaxace: Některá lyžařská střediska nabízejí i wellness procedury pro psy. Po aktivním dni na sjezdovce zde můžete svého psa hýčkat wellness nabídkami, jako jsou psí masáže nebo lázeňské procedury, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly zvířatům zotavit se.

FAQ

Mohu vzít svého psa na lyžařské vleky?

Ve většině lyžařských střediscích je zakázáno brát psy na vleky. Za určitých podmínek však existují výjimky. Je povoleno vzít psy do gondoly na Zugspitze, Nebelhorn nebo Krippenstein v Salzkammergut Dachstein, pokud jsou na vodítku a mají náhubek. Před návštěvou se proto vždy informujte o aktuálním řádu příslušného lyžařského střediska.

Jak se připravit na lyžařskou dovolenou se psem?

Ujistěte se, že je váš pes očkovaný a má platné zdravotní pojištění. Zabalte si také teplé oblečení pro psy, požadované vybavení, jako je vodítko a náhubek pro psa (v závislosti na vaší cílové zemi) a sady pro péči o sněhové tlapky.n.

Jaké doklady potřebuji pro lyžařský zájezd se psem?

Pro svého psa budete potřebovat pas zvířete v zájmovém chovu a pas EU pro zvířata v zájmovém chovu s dokladem o aktuálním očkování. Vezměte prosím na vědomí také zvláštní požadavky jednotlivých lyžařských středisek nebo zemí.

Nabízejí lyžařské hotely vhodné pro psy také hlídání psů?

Ano, některá ubytování vhodná pro psy nabízejí různé možnosti péče o psy, například hlídání psů, aby hosté i psi měli příjemný pobyt. V některých ubytovacích zařízeních mohou psi zůstat na pokoji sami, pokud se chovají tiše. Tuto skutečnost je však třeba si předem vyjasnit s ubytovacím zařízením, protože některé hotely to z bezpečnostních důvodů neumožňují. Další možností, zejména pokud cestujete ve skupině, je, že se o psa během lyžování postará někdo ze skupiny, kdo nelyžuje.

Je třeba počítat s dalšími náklady na ubytování mého psa?

Ano, většina ubytovacích zařízení účtuje za domácí mazlíčky příplatek. Podrobnější informace naleznete v popisu příslušného ubytování.