Krátká lyžařská dovolená - lyžování o víkendu!

Chcete si zalyžovat, ale nemáte dovolenou na celý týden nebo chcete vyrazit na sjezdovku jen na víkend? Pak si dopřejte krátký výlet za sněhem a prožijte bezstarostný lyžařský víkend na horách. SnowTrex má četné nabídky na 2 až 4 noci – ideální pro krátký pobyt v nejkrásnějších lyžařských střediscích v Evropě!

Krátká lyžařská dovolená - lyžování o víkendu!
Krátká lyžařská dovolená - lyžování o víkendu!

Krátký pobyt na lyžích Rakousko

Rakousko je v zimě vysněnou destinací pro krátkou lyžařskou dovolenou. Známá lyžařská střediska jako Sölden nebo Schladming nabízejí vynikající sjezdovky, moderní vleky a pulzující aprés-ski scénu. Užijte si několik dní lyžařské zábavy obklopeni úchvatnými alpskými kulisami. Nabídka ubytování je široká - od útulných penzionů až po luxusní hotely s typickou rakouskou pohostinností.

Všechny nabídky v Rakousku

Krátký pobyt na lyžích Francie

Při hledání krátké lyžařské dovolené nemohou vášniví milovníci zimních sportů Francii ignorovat. Střediska jako Chamonix nebo Les 2 Alpes nabízejí díky své poloze rychlý přístup k několika nejlepším sjezdovkám v Alpách. Díky moderním lanovkám a rozmanitým sjezdovkám jsou tato lyžařská střediska ideální pro intenzivní lyžařský víkend. K tomu si po dlouhém dni na lyžích můžete také vychutnat francouzskou kuchyni a živou aprés-ski scénu.

Všechny nabídky ve Francii

Krátký pobyt na lyžích Itálie

Na krátké lyžařské dovolené v Itálii můžete vždy spojit skvělé lyžařské podmínky s italským šarmem. Lyžařská střediska jako Toblach nebo Sulden am Ortler nabízejí spolu s vynikajícími sjezdovkami také působivé scenérie a živá centra vesnic. Užijte si italskou pohostinnost ve stylovém ubytování a ochutnejte místní kuchyni v útulných horských chatách.

Všechny nabídky v Itálii

Krátký pobyt na lyžích Švýcarsko

Švýcarsko se hemží malebnými lyžařskými středisky jako Engelberg nebo Interlaken. Propojená lyžařská střediska jsou známá především svými prvotřídními sjezdovkami, ale také exkluzivními chalety a fantastickou gastronomií, kde se příznivci sýrového fondue nebo rösti nají opravdu do sytosti. Krátkou lyžařskou dovolenou můžete snadno spojit s luxusním komfortem před velkolepou horskou krajinou. Zažijte tedy nezapomenutelný lyžařský víkend v některém z nejlepších světových lyžařských středisek.

Všechny nabídky ve Švýcarsku

Krátký pobyt na lyžích Německo

Na krátké lyžařské dovolené si také můžete užít různá lyžařská střediska v Německu. Po krátké cestě vás zde v zimě čekají víkendy plné sněhových radovánek. Lyžařská střediska jako Winterberg v Sauerlandu nebo Oberstdorf v Allgäu bodují rychlým přístupem k dobře udržovaným sjezdovkám a pohodlným ubytováním. I zde zažijete útulnou atmosféru a tradiční německou kuchyni.

Všechny nabídky v Německu

Krátký pobyt na lyžích Andorra

Kromě tradičních alpských destinací je Andorra také atraktivní destinací pro krátkou lyžařskou dovolenou. Blízkost velkých evropských měst jako Barcelona je lyžařské středisko Grandvalira ideální místo pro rychlé zimní dobrodružství. Uprostřed Pyrenejí si můžete užít moderní zařízení, rozmanité sjezdovky a působivé horské pozadí. A po dni stráveném na sjezdovce můžete také relaxovat v mnoha restauracích a barech nebo nakupovat v bezcelních obchodech Andorry.

Všechny nabídky v Andoře

Výhody krátkého pobytu na lyžích

  • Efektivní odpočinek: Krátký pobyt na lyžích nebo víkend na sjezdovce nabízí perfektní příležitost, jak si rychle a efektivně odpočinout od každodenního stresu.
  • Flexibilní plánování: Krátká dovolená je ideální pro lidi, kteří mají málo volného času. Díky tomu můžete spontánně cestovat a přitom si užít kompletní zážitek z lyžování.
  • Nákladově efektivní varianta: Krátký lyžařský pobyt je často levnější než delší lyžařská dovolená a je proto atraktivní možností pro lyžaře, kteří si hlídají cenu.
  • Několik výletů za sezónu: Lyžařské víkendy umožňují vyrazit na hory několikrát do roka a poznat tak během jedné zimní sezóny několik různých lyžařských oblastí.
  • Rozmanité nabídky: V nabídce od wellness víkendu po párty lyžařskou dovolenou si každý najde tu správnou variantu krátkého pobytu.

Tipy pro víkend na lyžích

  • Objednejte včas: Získejte nejlepší nabídky a ubytování včasnou objednávkou. U SnowTrex můžete také využít nabídky First-Minute.
  • Dostupnost: Pro lyžařské víkendy doporučujeme lyžařská střediska, která jsou co nejsnáze dostupná, aby se minimalizovala doba dojezdu a maximalizovala doba na místě.
  • Lyžařské středisko: Vyberte si lyžařské středisko, které vyhovuje vašim schopnostem a preferencím. Pro lyžařský víkend mohou být dobrou a levnější variantou ve srovnání s velkými lyžařskými středisky také malé až středně velké lyžařské areály.
  • Ubytování v blízkosti sjezdovek: Vyberte si pro svůj krátký pobyt ubytování v blízkosti sjezdovek nebo v blízkosti vleků, abyste strávili co nejvíce času na lyžích nebo snowboardu.

FAQ

Kam mohu jet o víkendu lyžovat?

V Evropě je několik snadno dostupných lyžařských středisek, vhodných pro lyžařský víkend. V Rakousku je Innsbruck vynikající destinací pro krátký pobyt s přímým přístupem do celé řady lyžařských středisek, včetně Axamer Lizum a Nordkette, přímo z centra města. Další lyžařská střediska v Tyrolsku, jako je St. Anton, Ischgl, Sölden nebo Zillertal, které jsou také známé svými rozsáhlými sjezdovkami a živou après-ski scénou, jsou snadno dostupné po Inntalské dálnici. V Německu Allgäu, které je oblíbené zejména u cestovatelů autem a vlakem, láká lyžařskými středisky jako Oberstdorf a Kleinwalsertal, které jsou známé svými vynikajícími sjezdovkami. Dalším nepřehlédnutelným místem v německých Alpách je Garmisch-Partenkirchen s náročnými, ale rodinnými sjezdovkami a Zugspitze, nejvyšší hora Spolkové republiky. Berchtesgaden také fascinuje svým malebným panoramatem Watzmann a nabízí lyžařům sjezdovky všech stupňů obtížnosti.

Kolik stojí víkend na lyžích?

Cena lyžařského víkendu se liší v závislosti na lyžařského střediska, typu ubytování a sezóně. V průměru mohou lyžaři očekávat, že za víkend ve středně velkém lyžařském středisku s ubytováním, skipasem a půjčovnou vybavení utratí 6 500 až 13 000 Kč na osobu. Upozorňujeme však, že ceny v hlavní sezóně (např. přes Vánoce nebo silvestr) mohou být vyšší. Vyplatí se proto věnovat pozornost nabídkám First-Minute a nabídkám Last-Minute, abyste využili těch nejlepších cenových podmínek.

Jak vybrat nejlepší lyžařské středisko pro krátký pobyt?

Výběr nejlepšího lyžařského střediska závisí na vašich osobních preferencích a faktorech, jako je dostupnost sjezdovek, vzdálenost od vašeho domova, dostupné ubytování a nabídka après-ski. Na krátký výlet na 2 až 4 dny zpravidla stačí malá až středně velká lyžařská střediska. Chcete-li najít to správné lyžařské středisko pro vás, můžete také využít našeho rádce středisek.

Je skipas v případě krátkého pobytu zahrnut v objednávce?

Ano, u většiny nabídek SnowTrex je skipas zahrnut v ceně. Podrobné informace o zahrnutých službách naleznete v popisu příslušné nabídky.

Jak mohu vyrazit na krátký pobyt na lyžích co nejšetrněji k životnímu prostředí?

Aby byla vaše cesta na krátkou lyžařskou dovolenou co nejšetrnější k životnímu prostředí, měli byste pokud možno využívat veřejnou dopravu jako jsou autobusy nebo vlaky. Do mnoha lyžařských středisek v Evropě se nyní snadno dostanete vlakem a některá dokonce nabízejí kyvadlovou dopravu z nejbližší železniční stanice přímo do lyžařského střediska. A pokud jedete autem, můžete jet spolu s přáteli nebo rodinou, abyste snížili emise uhlíku.