Velikonoční lyžování 2025

Proč pomlázku nepřesunout jednou na hory? Pokud se chystáte si zalyžovat přes Velikonoce, najdete u nás určitě odpovídající nabídku! Ať už jednotlivci, s celou rodinou, s velkou skupinou nebo jen romanticky ve dvou - na tuhle dovolenou budete vzpomínat jistě rádi. Vzhledem k tomu, že se přes Velikonoce do hor vydává mnoho fanoušků zimních sportů, neměli byste dlouho váhat! Pojďte objevit zajímavé nabídky lyžování na Velikonoce a objednejte si svou zimní dovolenou. Jaro na horách se Vám bude určitě líbit!

Velikonoční lyžování 2025
Velikonoční lyžování 2025

Proč přes Velikonoce na zimní dovolenou?

Lyžařský zájezd přes Velikonoce se nabízí hlavně kvůli volnu díky státním svátkům. Tak je třeba si vzít méně dovolené v práci. Díky velikonočnímu volnu je toto období ideální také pro rodiny s dětmi, kde se plánování dovolené zpravidla řídí školními prázdninami. Dalším argumentem pro zimní dovolenou na Velikonoce je příjemné jarní počasí. Kdo by neměl rád lyžování za sluníčka, v období Velikonoc je šance na takové počasí velmi vysoká!

Která lyžařská střediska nabízí na Velikonoce jistotu sněhu?

Otázka, která zaměstnává nejednoho lyžaře: Bude na silvestra v lyžařských střediscích již dostatek sněhu? Odpověď: Samozřejmě! Početná lyžařská střediska na ledovci v Rakousku jako ledovec Stubai nebo ledovec Pitztal nabízejí optimální podmínky pro celoroční lyžování. Doporučit můžeme také zimní dovolenou v údolí Zillertal: se skipasem "Zillertaler Superskipass" máte k dispozici velký výběr sjezdovek a lyžařských středisek. Prýávě v lyžařském středisku na ledovci Hintertux zažijete dovolenou přes Velikonoce se Zárukou sněhu. I v Německu na jeho nejvyšší hoře Zugspitze nebo ve Švýcarsku v "Matterhorn ski paradise" u Zermattu je nedostatek sněhu na Velikonoce neznámý pojem! Ale nejsou to jen lyžařská střediska s ledovcem, která nabízí velikonoční dovolenou s jistotou sněhu, i výše položená střediska jako třeba Chamonix a Les 3 Vallées ve Francii nebo Sölden a Ischgl v Rakousku mají zpravidla na Velikonoce dostatek sněhu, a tak můžete i tam strávit příjemnou velikonoční dovolenou. Kdo by přes velikonoční svátky vyrazil úplně někde jinde, má možnost vyjet třeba do Kanady do lyžařského střediska Whistler. Tady se dá lyžovat dokonce i v letních měsících.

Jaké aktivity a události na Vás ve střediscích na Velikonoce čekají?

Mnoho lyžařských středisek nabízí svým hostům během velikonočních svátků různorodé akce jako velikonoční slavnosti pro rodiny, hledání vajíček a další velikonoční události. Na ledovci Hintertux se konají na Velikonoce „Flower Pow(d)er Wochen“, kde se můžete těšit například na jízdu sněžnou rolbou, Early-Bird-lyžování a après-ski party. Středisko Ischgl vás zase bude lákat jako mnoho dalších lyžařů každý rok koncertem „Top of the Mountain Easter Concert“ s několika hvězdami, které se předvádějí na Idalp-podiu v Silvretta Aréně.

Na co myslet u zimní dovolené o Velikonocích?

Zimní dovolená přes Velikonoce je u mnoha lyžařů velmi oblíbená, proto není k zahození si velikonoční nabídky zajistit včas. Kdo se k velikonoční dovolené na lyžích rozhodne spontánně, najde určitě něco v našich nabídkách Last-Minute. V tomto případě byste ale neměli lpět na konkrétním lyžařském středisku nebo ubytování. V jednom Vás ale můžeme ujistit. Lyžovat se dá v mnoha střediscích Alp optimálně a odpovídající nabídku pro Vaši zimní dovolenou na Velikonoce u nás určitě najdete!Při příjezdu na Velikonoce je třeba dbát také na stav na silnicích a dálnicích. Během svátků jsou cesty zpravidla relativně silně obsazeny a není proto k zahození naplánovat svůj příjezd trochu dříve. Kromě klasického zavazadla nezapomeňte hlavně, pokud cestujete s dětmi, pořádnou pomlázku!