Kontakt
234 495 499
po-čt: 09.00-18.00, pá: 09.00-15.30
Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
Hodnocení zákazníků

Slovinsko

5 Počet hodnocení:

100 % Míra doporučení:

Lyžařská střediska 8,5
Lyžařská střediska 8,8

Top lyžařská střediska ve státě Slovinsko

Top lyžařská střediska ve státě Slovinsko

Ve Slovinsku se nachází více jak tucet velkých a také mnoho menších lyžařských středisek, které dohromady utvářejí více jak 270 km sjezdovek a jsou spojeny 190 lanovkami a vleky. Lyžařská střediska jsou rozmístěna až do výšky 2 292 m n.m. a nabízejí především lehké a střední tratě, které jsou ideální pro rodiny s dětmi a také pro začátečníky. Ve velkých střediscích máte možnost si užít jak skitouren, tak i černé sjezdovky pro pokročilejší lyžaře. Většina lyžařských areálů leží na východě vrchoviny Pohorje v Julských Alpách na severovýchodě země. K nejznámějším lyžařským střediskům patří Maribor v Dolním Štýrsku a Kranjska Gora v regionu Gorenjska, obě střediska jsou velmi dobře známá ze Světového poháru v alpském lyžování.

V regionu Gorenjska nalezneznete také středisko Vogel-Bohinj, které je velmi bohaté na sníh a také středisko Kobla-Bohinj s více jak 20 km sjezdovek. Menší lyžařská střediska naleznete pak na jihu Slovinska, která nabízejí okolo 8km sjezdovek.

Après-Ski ve státě Slovinsko

Lyžařská střediska ve Slovinsku jsou díky své rozloze a stavu sjezdovek vhodná pro rodiny s dětmi, ale i pro pokročilé lyžaře. Klasická zábava u baru na sjezdovce je zde k nalezení, pokud vůbec, ve středisku v menším počtu. V lyžařském středisku v Mariboru nabízí například hospůdky na sjezdovce i v údolí muziku a občerstvení jako společenské setkání. Kromě lyžování zde můžete okusit i další společenské aktivity jako například sáňkování, běžkování, procházky ve sněžnicích, projížďku s koňským spřežením a nebo horské tůry, a tím se seznámit s krásnou zalesněnou přírodou tohoto regionu.

Pro zcela odpočinkovou dovolenou je ve Slovinsku k tomu také 14 různých certifikovaných termálních lázní a wellness center. Stoletá tradice a komplexní péče jsou zde nabízeny v podobě moderních procedur. Velká porce wellness za velice příjemnou cenu dělají z dovolené ve Slovinsku něco speciálního.

Výletní cíle ve státě Slovinsko

Ve Slovinsku existuje nepřeberné množství pamětihodností, historických měst a idylické přírody. Díky pohnuté historii této země, která byla součástí Rakouska - Uherska a později Jugoslávie bylo Slovinsko kulturně i historicky svým způsobem ovlivněno. Jako jediná země na světe oslavuje Slovinsko národní kulturní svátek (8. Februar). Ve dvou největších městech, hlavním městě Lublaňi a také Mariboru najdete nespočet historických budov a jiných kulturních hodnot: budovu opery a také budovu baletu, Slovinskou filharmonii, Národní divadlo a Národní galerii, ale také nespočet kulturních možností. Umění, kultura a dějiny jsou zde takřka všudypřítomné.

Pro milovníky přírody a hor nabízí Slovinsko také řadu možností k výletu a dovolené. Jako třetí nejzalesněnější země Evropy nabízí Slovinsko širokou škálu lesních turistických tras, ale také prostor pro procházky ve sněžnicích a populární Skitouren.

Lyžařská střediska Slovinsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Výška Lyžařské středisko Sjezdovky Výška
oddo
Kranjska Gora
806 m Kranjska Gora 20 km 800 - 1 215 m