Pečeť kvality běžeckých stop

Pečeť kvality běžeckých stop

Rakousko nabízí v zimě svým návštěvníkům nejen kvalitní sjezdovky, ale také znamenitá střediska pro běžky s nejlépe upravenými a dobře označenými stopami.

Střediska a regiony, která garantují vysoký standard kvality a zároveň si přejí patřit mezi nejlepší běžkařská střediska v Rakousku, mohou zažádat o pečeť kvality běžeckých stop.

Vedle hlavní pečeti kvality běžeckých stop, která mimo jiné garantuje 30 km dlouhou síť stop s 80 dny sněhu, permanentní upravování nebo označení s udáním kilometrů, existují v Rakousku ještě tři další pečetě kvality běžeckých stop, jejichž kritéria se od hlavní pečeti nepatrně liší.

Tři spolkové republiky Tyrolsko, Štýrsko a Korutany mají navíc svou vlastní pečeť kvality s vlastními kritérii, která je udělována zemí samotnou.

Pouze ti, kteří splňují příslušné požadavky, mohou obdržet po dobu alespoň tří let, v Korutanech pěti let, pečeť kvality běžeckých stop.

Tyrolsko - "Tyrolská pečeť kvality běžeckých stop"

Ve spolkové republice Tyrolsko propůjčuje tyrolská vláda "Pečeť kvality běžeckých stop země Tyrolsko" již od roku 1981. Pro získání této pečeti kvality musí provozovatel stop splnit dané předpoklady. Jedním z nich je "uzavřené běžkařské středisko", což znamená, že se převážná část běžeckého terénu nachází v Tyrolsku a jsou splněny minimální požadavky stanovených směrnic. Pokud bylo po prověření … Více

Štýrsko - "Štýrská pečeť kvality běžeckých stop"

Garantovaná kvalita běžeckých stop očekává zimní sportovce ve štýrských běžkařských regionech, které nesou "Štýrskou pečeť kvality běžeckých stop". Pečeť je udělována pouze na základě dodržení daných směrnic spolkové vlády Štýrska. K předpokladům pro udělení patří mimo jiné jistota sněhu, perfektně upravené klasické stopy stejně jako stopy na skating, bezpečnostní opatření a odpovídající … Více

Korutany - "Korutanská pečeť kvality běžeckých stop"

Perfektní podmínky pro všechny fanoušky běžeckého lyžování nabízí také spolková republika Korutany. "Korutanskou pečeť kvality běžeckých stop" obdrží provozovatele běžeckých stop po splnění podmínek k označení jako běžkařské středisko od korutanské spolkové vlády. Předpoklady jsou splněny, pokud jsou splněny: odpovídající jistota sněhu, rozlišné typy stop stejně jako pravidelná údržba a používání.… Více